Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

IX Mini Olimpiada Przedszkolaków

  • Dodano: 2012-02-27 11:15

Dnia 9 marca 2012 w hali sportowo-widowiskowej na Bończyku w Mysłowicach o godzinie 10 odbędzie się IX Mini Olimpiada przedszkolaków. Do sportowej rywalizacji staną dzieci z Mysłowic, Sosnowca, Katowic i Tychów.

Każda drużyna składać będzie się z 10 zawodników ( 5 dziewczynek i 5 chłopców). Organizatorami są nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich wraz z Klubem Olimpijczyka, którzy na co dzień krzewią zasady zdrowej rywalizacji.

Dzieci do pokonania mają 9 konkurencji zróżnicowanych pod względem trudności m.in.: bieg z przeszkodami, bieg z przekazywaniem pałeczki, wyścig formuły 1, tor przeszkód, skaczące żabki, sadzenie ziemniaków. Wybrani mali „olimpijczycy” to z całą pewnością dzieci uzdolnione ruchowo, przed którymi nie ma przeszkód, którym nie mogłyby sprostać. To właśnie one dostąpią zaszczytu reprezentowania swego najukochańszego przedszkola.

Mini Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie dorównuje zawodom dla dorosłych. Każdy zawodnik otrzymuje pamiątkowy dyplom, który jest świadectwem uczestnictwa w zawodach z najsprawniejszymi dziećmi z czterech sąsiadujących miast. Na najlepszych czekają cenne nagrody, medale, dyplomy i puchary.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, rozrastając się z imprezy miejskiej do rejonowej. Pierwsze edycje były skromne, uczestniczyły w nich 4 pobliskie przedszkola. W związku z dużym zainteresowaniem przedszkoli od trzech lat zawody rozgrywane są w hali widowiskowo - sportowej na Bończyku dla 16-18 reprezentacji przedszkolnych.

Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno, czego dowodem jest coroczna zdrowa rywalizacja i prawdziwy sportowy duch walki na Mini Olimpiadzie.

Liczymy na rodziców, dziadków, by gorącym dopingiem wspierali swoje pociechy zagrzewając je do walki. Najważniejsza będzie jednak wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja, która nie tylko bawi, uczy, ale wychowuje nasze dzieci i młodzież. Wychowanie poprzez sport to niemal motto Zespołu Szkół Sportowych. Poprzez propagowanie wartości olimpijskich, najmłodsi poznają i wcielają w swoje życie zasadę fair play w myśl zasady: "Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś - choćbyś był ostatni".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.