Problem ze sprzedażą używanego samochodu? To bolączka wielu kierowców, którzy przez długie miesiące nie są w stanie znaleźć kupca na swoje stare auto. Z pomocą przychodzą wtedy skupy, ale czy rzeczywiście można do takiej placówki oddać każdy pojazd?
Jak działa skup samochodów?
Samochód można spróbować sprzedać samodzielnie, ale to wymaga czasu, a zdarza się, że ogłoszenie wisi nawet kilkanaście miesięcy nim znajdzie się zdecydowany na zakup auta klient. Jak ten problem rozwiązać? Jedną z możliwości jest skup używanych aut. Takie placówki, jak na przykład skup samochodów w Nakle nad Notecią, kupują używane samochody od ręki i do tego płacą gotówką w dniu podpisania umowy.
To bardzo wygodne rozwiązanie dla kierowcy, który szybko chce odzyskać pieniądze – wystarczy zgłosić chęć sprzedaży samochodu, umówić się na wycenę z pracownikiem skupu i podpisać umowę, jeśli cena zostanie zaakceptowana. Skup zatroszczy się nawet o transport samochodu i nie pobierze za to pieniędzy.
Jakie auto można oddać do skupu?
W swoich reklamach skupy zwykle informują, że są skłonne odkupić każde auto. Wiele placówek, jak skup samochodów w Szubinie, rzeczywiście tak robi, ale zdarza się, że niektóre skupy odmawiają przyjęcia jakiegoś auta, bo na przykład jest ono już za bardzo zniszczone i nie da się odzyskać z wraku żadnych wartościowych części. Wtedy trzeba szukać innej placówki, która złoży swoją ofertę.
Najlepsze są duże skupy, działające na rynku od wielu lat, z doświadczeniem i dodatkowymi placówkami w różnych miejscach, co poszerza ich zakres działania. Do takiego skupu można sprzedać samochód nieużywany, niesprawny, po wypadku, mocno zaniedbany. Przyjmowane są samochody każdej marki, z dowolnego rocznika i niezależnie od przebiegu, są to jednak cechy, które mają wpływ na wycenę pojazdu.
Skup ocenia wartość samochodu właśnie na podstawie tego, ile może na nim zarobić w przyszłości – lepsze egzemplarze trafiają najpierw do naprawy, a potem na rynek wtórny, auta w kiepskim stanie technicznym są rozbierane na części.
Jak wyglądają formalności?
Transakcja ze skupem powinna zostać potwierdzona umową kupna-sprzedaży. Po podpisaniu umowy to skup zostaje właścicielem samochodu i od tej pory ponosi za niego pełną odpowiedzialność, dawny właściciel nie musi się już przejmować opłacaniem składki czy legalnym złomowaniem po demontażu.
W umowie muszą być zawarte wszystkie dane sprzedającego i kupującego, a kierowca ma obowiązek przekazać nowemu właścicielowi tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Ostatnim krokiem jest zgłoszenie zbycia auta w wydziale komunikacyjnym. Więcej dowiesz się na: https://kupimyauto.com/