Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Jarmark Świąteczny

  • Dodano: 2014-11-25 14:30, aktualizacja: 2014-12-02 13:28
W ten wyjątkowy, przedświąteczny czas chcielibyśmy zaprosić wszystkich Mysłowiczan i przybyłych gości na pierwszy Świąteczny Jarmark organizowany w Mysłowicach. Już 6 grudnia, (sobota) na Rynku, wśród mieniących się świątecznych ozdób, aromatu grzanego wina i pierników każdy spacerujący będzie mógł poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 
Jarmark Świąteczny będzie doskonałą okazją do skosztowania wielu tradycyjnych i regionalnych potraw oraz idealnym miejscem dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezenty dla swoich najbliższych. W specjalnie na tę okazję przygotowanych drewnianych domkach zagoszczą lokalni przedsiębiorcy, którzy przygotowali na ten czas wyjątkową ofertę.
 
Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będzie można uzupełnić domową kolekcję ozdób świątecznych o nowe oświetlenie, bombki, świece czy stroiki świąteczne. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem – dla miłośników tej sztuki przygotowane zostaną dekoracje z haftu, ceramiki i decoupagu. Jarmark będzie również doskonałą okazją do nabycia pamiątek z Mysłowic oraz kosmetyków pachnących piernikiem, cynamonem czy goździkami z pomarańczą.
 
Świąteczną atmosferę dopełni wspólne odpalenie światełek na choince oraz kolędowanie.
 
6 grudnia to także wyjątkowy czas dla najmłodszych, a to oznacza że podczas Jarmarku nie może zabraknąć Świętego Mikołaja. Bohater wszystkich dzieci wraz ze swoimi pomocnikami elfami pojawi się na Rynku i rozda, w ramach konkursów, worek prezentów. A jeśli i Ty chcesz wspomóc Świętego Mikołaja przynieś zabawkę do wyznaczonego miejsca:
 
  • Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, pokój 210;
  • Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7;
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Bończyka 32z.
 
Zabawki nie muszą być nowe jednak nie powinny być zniszczone – dzięki temu dla wielu pociech staną się wyjątkowym, a często jedynym świątecznym prezentem /zabawki można przynosić do 2 grudnia włącznie/.
 
Każdy mały uczestnik Jarmarku Świątecznego w godzinach 15:00 – 17:00 będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w towarzystwie Świętego Mikołaja. Jego super pomocnik, profesjonalny fotograf, przekaże wszystkim chętnym zdjęcia na pamiątkę. Zdjęcia będą do odbioru pod adresem mailowym portal@myslowice.pl
 
Do dyspozycji wszystkich dzieci będzie również zabytkowy wóz strażacki udostępniony przez samego Świętego Mikołaja. Nie zabraknie także licznych gier, zabaw i konkursów z nagrodami.
 
Jako że czas przedświąteczny to idealny moment, by otworzyć swoje serca na potrzeby innych osób będziemy zachęcać do oddania przysłowiowej złotówki na rzecz leczenia i rehabilitacji Kamili Michalskiej i Oskara Lysko. Każdy gość Świątecznego Jarmarku będzie mógł pomóc kupując specjalnie na tę okazję przygotowane ciasteczka i świąteczne ozdoby bądź zasilając puszkę wolontariuszy.
Już wkrótce szczegółowy program Świątecznego Jarmarku.
 
Spotkajmy się na mysłowickim rynku!
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.