Wiadomości z Mysłowic

Już wkrótce Mysłowice czeka spektakularna metamorfoza

  • Dodano: 2021-04-16 07:00, aktualizacja: 2021-04-15 21:37

Podczas kolejnego spotkania w ramach "Miast Idei" organizowanych przez Gazetę Wyborczą oraz Urząd Miasta, mieszkańcy, eksperci oraz władze miasta rozmawiali, o tym co powinno zmienić się w naszym mieście.

Wszyscy jednogłośnie uznali, że musimy zacząć od rynku w centrum miasta, który ma być motorem napędowym do dalszych przemian w mieście oraz ma stać się miejscem, w którym na nowo zacznie tętnić życie, stanie się miejscem spotkań rodzinnych i kulturalnych, a także miejscem, które poprzez poprawę wizualną oraz poprawę bezpieczeństwa przyciągnie nowych mieszkańców i przedsiębiorców.

Plan przebudowy przewiduje również usunięcie rur, które znajdują się po północnej stronie pierzei i postawienie nowych obiektów zbliżonych wizualnie do pozostałych.

Ogłoszenie konkursu planowane jest jeszcze tej wiosny, pozwoli zebrać pomysły i doświadczenie architektów na zagospodarowanie obszaru od Urzędu Miasta i Placu Wolności, aż do parku Zamkowego. Mieszkańcy wyszli również z propozycją, aby projekt przebudowy objął tereny dawnej kopalni Mysłowice, dzielnicy Piasek jak również po drugiej stronie Przemszy od strony Sosnowca – co pozwoli stworzyć nam jedną całość.

- Mysłowickie centrum ma ogromny potencjał i jeśli będziemy potrafili zgodnie i umiejętnie wykorzystać wszystkie jego walory, to stworzymy na nowo piękne miasto jakim kiedyś było - czytamy na stronie UM.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jacek

    Wy się zabierzcie za drogi, bo chyba w całej Europie nie ma takich jak w naszym miescie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również