Wiadomości z Mysłowic

Karnawałowe zabawy z książką

  • Dodano: 2013-02-07 13:00, aktualizacja: 2013-02-07 14:36

W Filii nr 11 - jak co roku - odbyła się integracyjna zabawa karnawałowa, organizowana dla podopiecznych SPN "Skarbek" oraz SPDN "Radość".

Zabawa to nie tylko rozrywka, taniec i śpiew, ale głównie integrujące wszystkich uczestników zajęcia biblioterapeutyczne oraz zajęcia plastyczne. Imprezę rozpoczęły dzieci z Przedszkola nr 13 w Mysłowicach - grupa Żabki, które przedstawiły świąteczne jasełka, wprowadzając  świąteczno- noworoczny nastrój.  Nie zabrakło wspólnego kolędowania, po którym nastąpiło rozwiązywanie krzyżówki i układanie hasła "Bal karnawałowy".

Przed zabawą taneczną bibliotekarze zaproponowali dla chętnych wyklejanie i kolorowanie masek karnawałowych. Wesoła zabawa rozpoczęła się dla wszystkich korowodem karnawałowym w kolorowych maskach i strojach, które każdy przygotował sobie w domu. W przerwach  bibliotecznego balu był czas na poczęstunek, a panie bibliotekarki dla chętnych prowadziły różne gry i zagadki – "zgadywanki" z kapelusza, taniec z balonami czy śpiewanie piosenek.

Najbardziej wytrwali tańczyli do późnych godzin popołudniowych i z radością wychodzili z biblioteki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również