Wiadomości z Mysłowic

Kierowca bez uprawnień, pasażer z marihuaną

  • Dodano: 2021-01-11 06:30, aktualizacja: 2021-01-10 16:34

W ręce policjantów z mysłowickiej drogówki wpadł 38-letni mieszkaniec Sosnowca, który kierował BMW nie mając do tego uprawnień oraz jego 25-letni pasażer, który posiadał przy sobie marihuanę.

W środę (06.01) około godziny 11 podczas patrolu ul. Chopina policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli BMW. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Sosnowca. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ w grudniu ubiegłego roku przekroczył dozwoloną liczbę 24 punktów za naruszenia przepisów ruchu drogowego. Sosnowiczanin ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.

Uwagę policjantów zwrócił też pasażer BMW, który w trakcie kontroli był wyraźnie zdenerwowany. Okazał się nim 25-letni obywatel Ukrainy. W rozmowie z policjantami nie próbował nawet niczego ukrywać i od razu wydał zawiniątko z zawartością brunatnego suszu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzono badanie zabezpieczonej substancji. Narkotester wykazał, że jest to marihuana. 25-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem, a za posiadanie narkotyków grozi mu rok więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również