Wiadomości z Mysłowic

Kierowca pijany, a volkswagen z... podmienionymi tablicami! Co grozi 25-latkowi?

  • Dodano: 2021-01-04 07:00, aktualizacja: 2021-01-04 05:08

Skrajną nieodpowiedzialnością "wykazał się" 25-letni mysłowiczanin zatrzymany w środę przez policjantów z drogówki. Mężczyzna kierował volkswagenem z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi od innego samochodu. Mężczyzna podmienił tablice, ponieważ, jak twierdził, te właściwe zostały mu skradzione w ubiegłym miesiącu.

Po badaniu alkomatem okazało się także, że 25-latek jest pijany...

W środę, krótko przed północą, na ul. Katowickiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego volkswagenem. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Mysłowic. W trakcie policyjnych czynności wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe przypisane są do innego samochodu. Kierowca oświadczył mundurowym, że w ubiegłym miesiącu tablice z volkswagena zostały mu skradzione, dlatego... postanowił założyć inne. Popełnione wykroczenie z zamianą tablic rejestracyjnych to nie był koniec kłopotów mysłowiczanina.

Stróże prawa podczas rozmowy z 25-latkiem wyczuli od niego także alkohol

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało prawie 1 promil w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również