Wiadomości z Mysłowic

Kobieta okradziona przez sprzedawcę ziemniaków na 2500 zł

  • Dodano: 2019-01-17 13:45

Pomimo prowadzonych działań i kampanii profilaktycznych nadal zdarzają się przypadki oszustw na seniorach. 79-letnia mieszkanka Mysłowic straciła wczoraj 2500 zł, bo wpuściła do mieszkania mężczyznę, który rzekomo sprzedawał ziemniaki.

Apelujemy do Państwa o ostrożność! Domokrążcy wciąż są aktywni i tylko szukają okazji, aby podstępem skraść Wasze oszczędności! 

Mężczyzna wykorzystał nieuwagę kobiety

Mężczyzna, który zapukał do drzwi mieszkania 79-latki zaoferował jej kupno ziemniaków. Właścicielka, nie przeczuwając niczego złego, wpuściła go do mieszkania. Oszust wykorzystując nieuwagę mysłowiczanki skradł jej oszczędności w wysokości 2500 zł.

Oszusta poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego personaliów prosimy kierować do Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach przy ul. Starokościelnej 2, tel. 32 31732200, numer alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość!

Policja apeluje o ostrożność

Pod żadnych pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań obcych osób. Od przedstawicieli administracji, opieki społecznej, gazowni, elektrowni lub telekomunikacji wymagajcie identyfikatorów potwierdzających ich zatrudnienie. Sprawdźcie telefonicznie, czy kierowano ich do Waszego mieszkania. Jeśli zorientujecie się, że macie do czynienia z oszustami powiadomcie policjantów, którzy w porozumieniu z Wami zatrzymają sprawców (nr alarmowy 112).

Do dzieci i młodzieży apelujemy o przekazanie naszych rad rodzicom, babciom i dziadkom, osobom starszym, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców.

Pamiętaj!

  • będąc w domu zawsze zamykaj drzwi wejściowe na zamki,
  • nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj,
  • jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie, czy był on do Ciebie kierowany. Jeśli nie masz telefonu poproś o pomoc sąsiada,
  • jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu. Najlepiej, żeby towarzyszyli Ci wtedy sąsiedzi lub ktoś z rodziny,
  • nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów - każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty,
  • nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Twojej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące,
  • mając w domu pieniądze, schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
  • nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych, czy członkach rodziny.

Stosując się do tych rad, Wasi bliscy znacznie zmniejszą możliwość stania się ofiarą przestępców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również