Wiadomości z Mysłowic

Kolejna przejażdżka na hulajnodze elektrycznej zakończona mandatem w wysokości 2 500 zł

  • Dodano: 2022-08-22 11:00

Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród mieszkańców Mysłowic.

Niestety, korzystają z nich również osoby, które łącza przyjemność jazdy z alkoholem. Kolejny pijany mysłowiczanin trafił ręce mysłowickiej drogówki. 23- latek miał w organizmie 0,7 promila. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali (18.08.) ulice naszego miasta. Na ulicy Partyzantów około godziny 18:40 ich uwagę przykuł jadący na hulajnodze elektrycznej mężczyzna. Styl jego jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 23-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.

Policja przypomina, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:
art.  87.  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1.
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a.
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2.
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również