Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Komendant wręczył nagrody z okazji Święta Służby Cywilnej

  • Dodano: 2015-11-13 15:45
Komendant Miejski Policji w Mysłowicach wręczył pracownicom cywilnym naszej jednostki nagrody z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.
 
 
Komendant Miejski Policji w Mysłowicach insp. Arkadiusz Więcek wyróżnił wybranych pracowników cywilnych nagrodami w postaci dodatkowych dni wolnych od pracy oraz wręczył listy gratulacyjne. Mysłowicka komenda nie mogłaby sprawnie funkcjonować bez profesjonalnego korpusu służby cywilnej. Żmudna i monotonna praca biurowa związana z prowadzeniem sporej liczby różnego rodzaju dzienników, wykazów, rejestrów, wprowadzaniem danych do systemów komputerowych, obsługą bieżącej poczty i ogromną odpowiedzialnością – to w wielkim skrócie obraz pracy „cywilów” w naszej komendzie.
 
 
Dzień 11 listopada nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.