Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Komunikacyjna rewolucja w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

  • Dodano: 2017-12-22 09:30

Po prawie 20 latach obowiązywania różnych taryf biletowych jest jedna, wspólna. Po to, aby mieszkańcy metropolii mogli swobodnie podróżować. Bez przeszkód odwiedzimy już swoich sąsiadów z 41 miast i gmin.

Centrum województwa śląskiego jest wyjątkowym miejscem. Wszędzie jest blisko. Już od dawna gdzie indziej mieszkamy, gdzie indziej pracujemy, uczymy się, wypoczywamy, a potem wracamy do swojego domu. Granice miast i gmin pozacierały się.

Jednak dotychczas podróżując komunikacją publiczną po aglomeracji śląskiej, trzeba było mieć się na baczności i uważać na barwy organizatora przejazdów, do którego wsiadaliśmy. Inne bilety były honorowane przez MZK Tychy, inne przez KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry. To często przekładało się nawet na podwójny koszt podróży. I mogło zniechęcać do mobilności.

Od 1 stycznia 2018 roku dzięki wspólnej taryfie biletowej, swobodniej będziemy mogli jeździć po całej metropolii, a podziały – znikną. Granice administracyjne dosłownie zaczną mieć charakter umowny, bo na jednym bilecie będziemy mogli podróżować nawet 90 minut.

Od Nowego Roku bez przeszkód będzie można dojechać komunikacją publiczną np. z Sosnowca na tyskie Paprocany, albo z Tychów do Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Aby tę mobilność ułatwić jeszcze bardziej, dzieci i młodzież do 16 lat, mieszkańcy metropolii, będą mogły za darmo dojeżdżać do szkoły, do kina, czy na zajęcia dodatkowe. I to przez cały rok, a nie tylko od września do końca czerwca.

Kontakt

  • Bezpłatna infolinia KZK GOP: telefon: 800 16 30 30.
  • Centrum obsługi pasażerów MZK Tychy: telefon: 32 219 38 20 wew. 36, 37, 29.
  • Biuro obsługi pasażera MZKP Tarnowskie Góry: telefon: 32 284 66 28, 32 285 28 85.
  • e-mail: jedziemy@metropoliagzm.pl

źródło: metropoliajedziemy.pl

Komunikacyjna rewolucja  w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.