Wiadomości z Mysłowic

Koncert Jazzowy w MOK Dziećkowice

  • Dodano: 2015-11-10 14:15
W filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury na Dziećkowicach organizowanych jest coraz więcej wydarzeń kulturalnych. Kolejne z nich już 13 listopada o godzinie 18:00, kiedy to w placówce przy ulicy Długiej 70a odbędzie się kameralny koncert Karoliny Śleziak. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 
 
 
Karolina Śleziak Kameralnie to projekt autorski proponujący podróż po zakątkach muzyki okołojazzowej, wyrażonej w tekstach po polsku. Odpowiednim dopełnieniem kompozycji są bardzo osobiste i otwarte aranżacje standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej.
 
 
Karolina Śleziak to kompozytorka, wokalistka i pianistka. W roku 2013 światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta „Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji „Muzyka czterech stron świata" jej płyta została uznana za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. W związku z tym jej utwór znalazł się na składance płytowej z udziałem wybitnych wykonawców polskiej estrady takich jak: Lora Szafran, Olga Bończyk, Antonina Krzysztoń, Krzysztof Herdzin, Michał Bajor czy Andrzej Poniedzielski. Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices, oraz na prestiżowym festiwalu poświęconym kobietom z całego świata Ladies' Jazz Festival w Gdyni.
 
 
W sierpniu 2014 nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8 , na której wśród wielu gwiazd: Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford, Dorota Miśkiewicz pojawiła się Karolina Śleziak z utworem Just My Imagination.
Artystce akompaniował będzie Bartosz Kalicki – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu międzynarodowych konkursów jazzowych, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. Kalicki współpracował z artystami, takimi jak Krystyna Prońko, czy Łukasz Zagrobelny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.