Wiadomości z Mysłowic

Konkurs na Dni Miasta

  • Dodano: 2014-06-09 09:00

Stowarzyszenie "Mysłowicki Detektyw Historyczny”, współorganizator Dni Mysłowic, zaprasza do udziału w drugiej edycji niezwykłego konkursu „Stylowa podróż w czasie”. Jest to konkurs na najciekawsze przebranie z przełomu XIX/XX w., którego finał oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas 3. dnia Dni Mysłowic, tj. 22 czerwca 2014 r. podczas II Pikniku Historycznego. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.

Jeśli oglądaliście „Titanica” i „Noce i Dnie”…
Jeśli czytaliście „Nad Niemnem” i „Ziemię Obiecaną”…
Przywróćmy na chwilę słynną belle epoque!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Przebierzmy się w stroje z epoki i spotkajmy się 22 czerwca o godz. 12 w Mysłowicach pod Przewiązką (ul. Powstańców).


Spod Przewiązki przy dźwiękach walca wiedeńskiego przejdziemy w orszaku do Parku Zamkowego, gdzie będzie odbywał się II Piknik Historyczny – 3. Dzień Dni Mysłowic i tam rozstrzygnie się finał konkursu.
Dla osób, które zostaną laureatami konkursu przygotowano atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do dnia 19 czerwca 2014 r., na e-mail: stowarzyszenie_mdh@o2.pl. Poniżej znajduje się Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa.

W przypadku pytań odnośnie konkursu kontaktować należy się z Agnieszką Czarnotą, tel. 515 073 347, e-mail: stowarzyszenie_mdh@o2.pl.

 

 
DNI MYSŁOWIC 2014


    20 czerwca (piątek), Park Słupna

Zagrają: Delons, Czary Mary Koszmary i Ćmy, Korbowód oraz Myslowitz w towarzystwie kwartetu smyczkowego.

    21 czerwca (sobota), Park Słupna

Kino letnie :

15.00 "Horton słyszy Ktosia"
16.30 "Merida Waleczna"
18.30 "Slumdog. Miliarder z ulicy"
20.30 "Czarny Łabędź"
22.30 "Incepcja

    22 czerwca (niedziela), godz. 12:00, Park Zamkowy

II Piknik Historyczny współorganizowany przez "Mysłowickiego Detektywa Historycznego"

Analogicznie do roku poprzedniego imprezę otworzy orszak, który wyruszy spod Przewiązki i przejdzie ulicą Powstańców, Grunwaldzką, przez Rynek i Plac Mieroszewskich do Parku Zamkowego. W orszaku pójdą przebierańcy w strojach z epoki (przełom XIX i XX wieku), członkowie grup rekonstrukcyjnych (w tym grupy „ŚLĄSK”) oraz wszyscy chętni mieszkańcy Mysłowic i okolicznych miast.

Na wyznaczonym terenie w Parku Zamkowym czekać będą atrakcje dla najmłodszych (malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe szaleństwo, karuzela, dmuchańce itp.), jak również dla innych członków rodziny niezależnie od wieku.

W tzw. Domu Ludowym odbędzie się wystawa zdjęć z Mysłowic oraz wyświetlane będą filmy traktujące o Mysłowicach.

Piknik poprowadzą: Michał Skiba – wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury (organizator Pikniku) oraz Sylwia Kisielińska – członek stowarzyszenia MDH (współorganizatora Pikniku).

Na miejscu znajdą się również stoiska gastronomiczne, z napojami, targ staroci, stoiska cukierników, Stacyja Myslowitz oraz wiele innych.

Na koniec Pikniku zagra zespół Duval z Mysłowic, który przypomni najpiękniejsze, najbardziej znane przeboje polskiej sceny rozrywkowej.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.