Wiadomości z Mysłowic

Kredyt na oświadczenie - co to jest? Kto może go wziąć?

  • Dodano: 2021-06-08 16:00

Dodatkowe środki, niezależnie od wielkości i celu, potrafią być niezwykle pomocne, a niekiedy wręcz niezbędne, jednak uzyskanie ich bywa czasem nieco kłopotliwe (szczególnie jeśli chcemy wziąć kredyt bankowy, który obciążony jest różnego rodzaju wymaganiami). Z pomocą przychodzi kredyt na oświadczenie, oferowany przez instytucje finansowe.

  1. Czym jest kredyt na oświadczenie?
  2. Warunki uzyskania kredytu na oświadczenie
  3. Zwykły kredyt czy kredyt na oświadczenie?

Kredyty na oświadczenie są wyjątkowo atrakcyjną propozycją, jednak decydując się na taki kredyt warto pamiętać o kilku rzeczach, które omawiamy w niniejszym tekście.

Czym jest kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie to forma kredytu gotówkowego. Można go uzyskać bez potrzeby przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Aby uzyskać kredyt tego rodzaju, potrzebne jest dostarczenie oświadczenia o zarobkach (przynajmniej w teorii). W praktyce wygląda to jednak tak, że banki sprawdzają wiarygodność oraz zdolność kredytową. Sam proces weryfikacyjny nie trwa zbyt długo. Decyzja o odrzuceniu wniosku lub przyznaniu kredytu, przeprowadzana jest sprawnie. Przy podjęciu decyzji o wzięciu kredytu na oświadczenie, warto pamiętać o wyższym oprocentowaniu, które wynika z większego ryzyka kredytowego, związanego z tą formą finansowania.

Warunki uzyskania kredytu na oświadczenie

Aby móc cieszyć się kredytem na oświadczenie, trzeba przedłożyć bankowi oświadczenie o zarobkach, natomiast bank może wymagać spełnienia kolejnych warunków. Jakich? Po pierwsze, wymóg prowadzenia konta w danym banku i zasilania tego rachunku comiesięcznymi wpłatami, do których instytucja bankowa ma wgląd. Po drugie, dostarczenie dokumentów potwierdzających zatrudnienie osoby biorącej kredyt u danego pracodawcy. Mowa o takich dokumentach, jak umowa zlecenia, umowa o pracę lub umowa o dzieło. A jakie osoby mogą wziąć kredyt na oświadczenie? Tak naprawdę może go wziąć każdy, kto posiada odpowiednią zdolność do spłaty kredytu w terminie, który jest określony w umowie. Drugim, równie istotnym czynnikiem, jest wiarygodność kredytowa, która oznacza pozytywną historię spłat wcześniejszych zobowiązań. Bank sprawdza czy w dniu kontroli na koncie pożyczkobiorcy widnieją jakieś kwoty zadłużenia oraz czy wcześniejsze spłaty były regulowane terminowo.

Zwykły kredyt czy kredyt na oświadczenie?

Problemy z uzyskaniem kredytu na oświadczenie mogą mieć zwłaszcza te osoby, które mają problemy z zadłużeniem w BIK bądź innych bazach dłużników, jak CRIF czy KRD. Wtedy takim osobom pozostaje opcja skorzystania z pożyczki pozabankowej. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie pożyczki internetowe znajdują się na niemal takim samym poziomie technologicznym jak banki. Dzięki temu są dostępne w taki sam sposób jak kredyt na oświadczenie. Najłatwiej jest dostać chwilówkę na relatywnie niewielkie kwoty. Jeśli natomiast szukamy pożyczki na wyższą kwotę, to sektor pozabankowy ma w ofercie również pożyczki ratalne. A co jeśli nie mamy zdolności kredytowej? Czy wtedy warto korzystać z kredytu na oświadczenie? Jeśli nie mamy dostatecznej możliwości spłaty kredytu, to nie wykorzystujemy istnienia kredytów na oświadczenie i nie zawyżamy kwot we wniosku kredytowym. Bank zazwyczaj sprawdza dochody wnioskującego na podstawie jego konta bankowego. Poza tym podanie fałszywych informacji we wniosku w celu uzyskania większego kredytu jest przestępstwem.

Kredyty na oświadczenie są atrakcyjną opcją dla każdego, a krótki czas procedury wnioskowania sprawia, że pieniądze można zdobyć naprawdę szybko. Więcej cennych informacji na ten temat znajdziesz na https://kredytowo.org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.