Wiadomości z Mysłowic

Kursanci już wiedzą o obowiązku jazdy prawym pasem

  • Dodano: 2021-09-14 06:30, aktualizacja: 2021-09-13 21:32

Policjanci z mysłowickiej komendy spotkali się wczoraj z kursantami nauki jazdy.

Mundurowi z mysłowickiej jednostki odwiedzili kursantów nauki jazdy

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o przepisach, w szczególności tych dotyczących młodych kierowców. Policjanci przestrzegali przyszłych kierowców przed nierozważnym zachowaniem, które może skutkować utratą dopiero co uzyskanych uprawnień. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa, zachowanie odpowiedniej odległości i obowiązek jazdy prawym pasem ruchu to tylko niektóre z poruszonych tematów. Stróże prawa tłumaczyli kursantom, że na drodze będą musieli uważać nie tylko na siebie, ale także na innych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli też o ostatnich zmianach w przepisach ruchu drogowego i prawidłowym przejeżdżaniu przez przejścia dla pieszych oraz zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie tych przejść.

Przypominamy wszystkim młodym kierowcom, że w pierwszych dwóch latach od uzyskania uprawnień muszą szczególnie uważać na drodze i przestrzegać przepisów. Jeśli zdarzy im się w tym okresie popełnić wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym takie jak:

  • przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h,
  • spowodowanie kolizji drogowej,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • wyprzedzanie wbrew zakazom,
  • wjazd za sygnalizator przy czerwonym świetle,

To po dwóch takich zarejestrowanych wykroczeniach tzw. okres próbny może zostać wydłużony z 2 do 4 lat. Jeśli w tym okresie młody kierowca popełni trzy takie wykroczenia, to straci prawo jazdy i będzie zmuszony ponownie zdawać egzamin.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.