Wiadomości z Mysłowic

LAB / Maya Krav // Inkubator Muzyczny / Niech Żyje Rynek - Mysłowicki Ośrodek Kultury

  • Dodano: 2021-07-20 06:30, aktualizacja: 2021-07-19 23:41

Letnia odsłona Inkubatora Muzycznego w ramach Niech Żyje Rynek przed nami.

30 lipca zagrają LAB i Maya Krav, którzy rozgrzeją Was swoimi dźwiękami

Tym samym udowodnią też, że śląska scena muzyczna ma się świetnie, a lokalne zespoły to coś, czym możemy się chwalić! Koncerty odbędą się w dwóch lokalizacjach – na Rynku Miasta i w Poczekalni, umiejscowionej na rogu Rynku i Grunwaldzkiej.

Pierwszy na scenie zaprezentuje się LAB, zespół który został założony w styczniu 2020 r. jako nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak: Animators, Don’t You Bear, Niadara czy Negatyw. Większość utworów powstała w trakcie pierwszego lockdown’u, gdy muzycy spotykali się głównie online. Materiał na pierwsze EP zespołu pt. „Euforia” został zarejestrowany w łódzkim studiu Manximum Records, a za nagrania, mix i mastering był odpowiedzialny młody producent Franciszek Stępień. Krążek został wydany własnym nakładem 10 lutego 2021 r., a jego premierę zwiastuje singel „Powietrze”, który znalazł się na 6. miejscu listy przebojów Turbo Top Antyradia. 

LAB to odpowiedź na to co dzieje się na ulicach miast, aktualny komentarz w muzycznej pigułce i suma emocji czterech indywidualistów. LAB rozgrywa się w tramwajach, autobusach, miejskich parkach czy pustych salach kinowych. Lab to śmiech, empatia i nienaturalnie dzika miłość w czystej postaci. LAB obserwuje, krzyczy i chce więcej - tylko więcej. 

Aktualnie utworów z EP "Euforia" można posłuchać w takich stacjach radiowych jak Antyradio, Trójka, Dwójka, Czwórka i wiele innych. 

Zaraz po koncercie na Rynku, wydarzenie przeniesie się do Poczekalni – lokalu powstałego w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie. Będzie to świetna okazja do wysłuchania elektronicznych dźwięków w wykonaniu Mayi Krav, która z pewnością porwie Was do tańca!

Maya Krav, czyli Maja Krawczyk, jest kompozytorką i producentką muzyki elektronicznej, która zadebiutowała w zeszłym roku wydając singiel "Deep&High". Całe życie fascynowała się gitarami, lecz parę lat temu sięgnęła po syntezatory, a efekty tego można podziwiać do dziś. Dodatkowo jest autorką remiksu "Miło Było Pana Poznać" Mery Spolsky, docenionego przez samą autorkę oryginału oraz zwyciężczynią programu muzycznego Stage4YOU, dającego szansę młodym artystom zaistnienia na polskiej scenie. Brokatowa solistka pochodzi z Mysłowic, nie boi się eksperymentować z brzmieniami i jest otwarta na featuringi.

30/07/2021

  • 20:30 LAB / Rynek Miasta
  • 21:30 Maya Krav / Poczekalnia
LAB / Maya Krav // Inkubator Muzyczny / Niech Żyje Rynek - Mysłowicki Ośrodek Kultury / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również