Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Łańcuszkowy złodziej w rękach policjantów

  • Dodano: 2015-09-07 10:00
Mysłowiccy dzielnicowi zatrzymali nastolatka, który podbiegł do spacerującej kobiety i zerwał jej z szyi złote łańcuszki. Dzięki właściwej postawie świadków tego zdarzenia, sprawca został niezwłocznie zatrzymany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed właściwym sądem.
 
 
Do zdarzenia doszło na targowisku miejskim w mysłowicach. Jak ustalili dzielnicowi pełniący służbę tego dnia w podległym rejonie, kilka minut wcześniej młody mężczyzna zerwał 60-letniej kobiecie dwa złote łańcuszki z szyi i uciekł.
 
 
Dzięki właściwej postawie osób, które były świadkami zaistniałego zdarzenie, już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali sprawcę tej bezczelnej kradzieży. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Katowic. Po dokładnej penetracji pobliskiego terenu w rejonie ogródków działkowych przy ul. Boliny, warte około 3000 zł dwa złote łańcuszki zostały odnalezione i zwrócone właścicielce. Teraz 15-latek za swój czyn odpowie przed właściwym sądem.
 
 
Zdarzenie to jest doskonałym przykładem prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.