Wiadomości z Mysłowic

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Mysłowicach. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-11-14 10:30

11 listopada to szczególna data, ze względu na 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Komendant Miejski Policji w Mysłowicach mł. insp. Jarosław Bąk reprezentował naszą komendę na uroczystościach organizowanych przez Prezydenta Miasta Mysłowice. Pan Komendant wraz z przedstawicielami innych służb złożył wieńce w Miejscach Pamięci Narodowej.

Obchody Święta Niepodległości w Mysłowicach

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się Państwo Polskie. W tym dniu podpisano porozumienie pokojowe kończące I wojnę światową, a dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski, zwolniony z więzienia w Magdeburgu. Mimo że proces odradzania się Rzeczpospolitej postępował stopniowo, to właśnie dzień 11 listopada 1918 roku uznaje się za umowną datę odzyskania Niepodległości. Święto to ustanowiono w 1937 roku i zniesiono po II wojnie światowej, a ponownie obchodzone jest od 1989 roku. 

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach mł. insp. Jarosław Bąk reprezentował naszą komendę na uroczystościach organizowanych przez Prezydenta Miasta Mysłowice. Pan Komendant wraz z przedstawicielami innych służb złożył wieńce w Miejscach Pamięci Narodowej.

O bezpieczeństwo uroczystości dbali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z naszej jednostki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również