Wiadomości z Mysłowic

Mistrze sportu z Mysłowic! Cóż za osiągnięcia

• Dodano: 2024-06-06 13:00

Miasto Mysłowice z dumą świętuje kolejne sukcesy swoich sportowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli imponujące rezultaty na arenie krajowej i międzynarodowej. Ich zaangażowanie, talent i ciężka praca owocują licznymi medalami i wyróżnieniami, a my z radością obserwujemy ich sportowe zmagania.

Mysłowiccy mistrze

Justyna Sitko z Siła Mysłowice błyszczy na arenie międzynarodowej, zdobywając tytuł podwójnej Mistrzyni Europy w grapplingu. To niewątpliwie ogromne osiągnięcie, które potwierdza jej wyjątkowy talent i umiejętności.

Zapaśnicy z Siła Mysłowice również nie próżnują, wracając z dwoma medalami ze Światowego Festiwalu Weteranów w Warszawie. Marek Szymski i Krzysztof Grzybek udowodnili, że ich sportowa pasja nie zna granic wiekowych, a ich determinacja i doświadczenie owocują sukcesami.

Młode zawodniczki z UKS "Chromik" Mysłowice również zaprezentowały się znakomicie na V Dziecięcym Memoriale Ireny Szewińskiej w Konopiskach, zdobywając cenne medale. Magdalena Malordy wywalczyła II miejsce w biegu na 300m U12, Maria Malordy zdobyła III miejsce w biegu na 300m U14, a Alicja Jaśkiewicz uplasowała się na III miejscu na dystansie 60m U12. Ich sukcesy pokazują ogromny potencjał sportowy tych młodych talentów i obiecują dalsze sukcesy w przyszłości.

UKS "Chromik" Mysłowice święci kolejne triumfy na Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic w Bielsku-Białej. Stella Budkowska wywalczyła I miejsce na dystansie 400m U18, Nadia Wielińska zdobyła II miejsce na dystansie 300m U12, Laura Misiarczyk uplasowała się na III miejscu w biegu na 300m U14, Nikodem Klimczak zdobył IV miejsce w biegu na 100m U16, a Nadia Wielińska powtórzyła swój sukces, zdobywając IV miejsce w biegu na 300m U12. Te wyniki potwierdzają wysoki poziom sportowy zawodników z tego klubu i ich systematyczny progres.

Dziewczyny z Cheer Move Mysłowice po raz kolejny oczarowały publiczność swoją energią i talentem podczas pierwszego z czterech turniejów Pucharu Polski organizowanego przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Zdobyły one imponujące trzy złote medale oraz jeden srebrny i brązowy w różnych kategoriach, co jest dowodem ich wyjątkowej klasy i umiejętności.

Zawodnicy z UKS JUDO Mysłowice również nie zawiedli, zdobywając dwa medale na JUDO BALTIC CUP - Otwartym Pucharze Polski U 13,U15, U 18. Antoni Kozłowski w U13 zdobył brązowy medal, a Liwia Biesiadecka w U18 wywalczyła 5 miejsce. Ich sukcesy potwierdzają wysoki poziom szkolenia w tym klubie i jego znaczenie dla rozwoju młodych judoków.

Mysłowiczanin Igor Olszówka triumfuje na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 75 kg. To imponujące osiągnięcie, które jest dowodem jego siły, wytrwałości i ciężkiej pracy na treningach.