Wiadomości z Mysłowic

Mistrzostwa Polski Amazonek "W Damskim Siodle"

  • Dodano: 2011-10-04 12:30, aktualizacja: 2011-10-10 08:20

Mysłowicka Stadnina Koni "Arabka" i Stowarzyszenie "W Damskim Siodle" było organizatorem VIII Mistrzostw Polski Amazonek w damskim siodle, które miały miejsce 1 i 2 października br.

 

Dwudniowa impreza odbywała się na terenie dziećkowickiej stadniny, a patronat nad mistrzostwami objął Prezydent Miasta Edward Lasok. Honorowym gościem wydarzenia była Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Nad całością i przebiegiem sportowego przedsięwzięcia czuwały Celina Nierodkiewicz i Agnieszka Helbik-Kuśmierz. Zawody sędziowali Anna Piasecka i Krzysztof Cholewicki.

 

Tak znakomitego widowiska jeszcze w Mysłowicach nie było. Zgromadzona publiczność miała okazję nie tylko obejrzeć pokaz amazonek w stylowych strojach jak i odpocząć na łonie natury.

 

W zawodach o Mistrzostwo Polski wzięła udział Brytyjka Elizabeth Rogers, która zaprezentowała się w siodle w wyjątkowo pięknym stylu i i otrzymała puchar dla najlepszej amazonki wręczony przez Prezydenta Edwarda Lasoka.

 

Tytuł Mistrzyni Polski Amazonek w Damskim Siodle i złoty medal zawodów zdobyła Marta Sikorska. Medale zdobyły również dwie wicemistrzynie Polski – srebrny Wirginia Buława i brązowy Maria Sułecka.

 

W pokazie elegancji przyznano następujące miejsca:
I - Weronika Morawska
II - równorzędnie - Patrycja Głogowska, Agnieszka Lewandowska, Teresa Jochymczyk
III - Ewa Nowak

W jury tego pokazu zasiedli organizatorzy imprezy oraz Prezydent Miasta Edward Lasok oraz Minister Bieńkowska.

 

W zawodach tzw. Małej rundy nagrody wywalczyły amazonki:
I - Angelika Zawadzka
II - Małgorzata Pietrzyk
III - Diana Sałacka
IV - Magdalena Kost-Kramarczyk, której koń o imieniu Wrotycz zdobył nagrodę specjalną jurorów.

Puchary, medale, nagrody oraz pamiątkowe floo wręczał Prezydent Edward Lasok wraz z minister Elżbietą Bieńkowską oraz sędziami i organizatorami imprezy.

 

Zawodom towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci m.in. wystawy rękodzieła artystycznego z filii MOK z Dziećkowic, pokazów sprzętu wojskowego czy stoisk z akcesoriami dla koni. Można było również podziwiać pokaz strojów historycznych. Na imprezie odbywały się również konkursy: Potęgi Skoków, "Szampańskie Wyzwanie", konkurs elegancji i Freestyle.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również