Wiadomości z Mysłowic

Mistrzostwa Polski Żaczek w tenisie stołowym

  • Dodano: 2022-06-07 06:30, aktualizacja: 2022-06-06 19:56

W dniach 4-5.06 w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Żaczek w tenisie stołowym. Wystąpiła w nich mieszkanka Mysłowic Natalia Wszołek.

W grze indywidualnej Mysłowiczanka zaprezentowała się bardzo dobrze i pokonując pewnie rywalki awansowała do najlepszej 16tki w kraju.

Mistrzostwa Polski Żaczek w tenisie stołowym

Wśród żaczek była jedyną zawodniczką ze Śląska, która awansowała do najlepszej 16tki .W grze o awans do czołowej ósemki spotkała się ze starszą, rozstawioną z nr 2 Moniką Sonnenberg (późniejszą v-ce Mistrzynią Polski).Natalka musiała uznać wyższość rywalki, jednak była to jej jedyna porażka turnieju indywidualnym. Dobry wynik w całych zawodach zapewnił jej udział w kolejnym turnieju ogólnopolskim w przyszłym sezonie. Natalia zostaje jeszcze w kategorii żaczek i będzie rozstawiona z numerem 4 w Polsce.

W grze podwójnej Mysłowiczanka zagrała z Hanną Szymańską (UKS Energia Siewierz)i awansowała do czołowej ósemki w kraju!I tutaj niewiele brakło do niespodzianki i zdobycia medalu, bowiem dziewczyny po bardzo wyrównanej walce przegrały z nr 1 Nicole Bartoszko i Moniką Sonnenberg. Pomimo pięknej walki pozostaje niedosyt, bo zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia medalu. Przeciwniczki Natalii i Hani kolejne pojedynki wygrały już bez większych problemów i zdobyły złoty medal.

Występ Natalki w Mistrzostwach Polski można więc uznać za udany.

Mistrzostwa Polski Żaczek w tenisie stołowym / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również