Wiadomości z Mysłowic

Młodzieżowy prezydent miasta wybrany!

  • Dodano: 2011-05-24 10:00, aktualizacja: 2018-03-18 12:33

Dziesięciu kandydatów z mysłowickich szkół stanęło 23 maja br. do finałowej rywalizacji w konkursie miejskim pod hasłem "Zostań prezydentem Mysłowic".

Finał konkursu, pod patronatem Prezydenta Miasta Edwarda Lasoka i Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Łukaszka odbył się w Miejskim Centrum Kultury, a poprowadził go
Doradca Prezydenta Wojciech Król. Jury konkursie w składzie: Zastępca Prezydenta Grzegorz Brzoska, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Dyrektor MCK i MOKiS Adam Radosz, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Szymon Sorek i Doradca Prezydenta Wojciech Król.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Mysłowic, a byli to: Damian Aksamit, Paweł Banasik, Karol Berger, Adriana Biecka, Tomasz Kowalski, Monika Marian, Aleksandra Głos, Marcin Wróbel, Maciej Podolski, Robert Olejniczak.

Każdy z pretendentów miał za zadanie zaprezentować się publiczności i przedstawić swój program wyborczy. Propozycje pozyskania głosów i zaufania wyborców były różne, a dotyczyły m.in. remontu dróg, sprzątania miasta, rozbudowy dzielnic, zwiększenia nakładów na nowe propozycje kulturalne w mieście, rozwoju sportu, ekologii, polepszenia komunikacji, zwiększenia ilości festiwali, utworzenia szlaków turystycznych czy ścieżek rowerowych. Na przedstawienie swoich pomysłów każdy z kandydatów miał trzy minuty. Kandydaci byli również pytani przez jury konkursu o swoje poglądy na wybrane tematy. Jednym z postawionych im pytań było: czym Mysłowice mogą się pochwalić. Najczęściej padały odpowiedzi takie jak: zabytki, zespół Myslovitz, festiwal Mediavave, park Słupna, filie "Trójkąta", wysoki poziom edukacji, dobre wyniki w sporcie.

Najwięcej kłopotów sprawiła uczestnikom autoprezentacja, gdyż nie łatwo jest się zaprezentować się wśród silnych konkurentów. Argumenty kandydatów odnośnie wyboru na prezydenta były różne. Dążę zawsze do wyznaczonego celu - mówił o sobie Paweł Banasik.

Jestem świetny, głosujcie na mnie - zapewnił jurorów Karol Berger - bo jak ja coś powiem to tak jest. Adrianna Biecka i Aleksandra Głos zapewniały, że wiedzą czego ludziom, zwłaszcza młodym potrzeba. Natomiast Marcin Wróbel uważał, że to właśnie on spełni oczekiwania młodzieży i dlatego powinien zostać prezydentem.

Zastępca Prezydenta Grzegorz Brzoska w podsumowaniu konkursu pogratulował młodzieży odwagi i determinacji, a Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek dodał, że kandydaci wykazali się śmiałymi programami wyborczymi i oryginalnymi pomysłami.

Zwycięzcą konkursu "Zostań Prezydentem" został Karol Berger, uczeń ZSP nr 2 z Wesołej. Na jego zastępców jury konkursu wytypowało Aleksandrę Głos z I LO oraz Macieja Podolskiego z G-4 z Brzezinki.

Wybrane młodzieżowe władze spotkają się z prawdziwym Prezydentem Miasta Edwardem Lasokiem, a od 1 czerwca rozpoczną wraz z nim swoje "rządy".


Źródło: UM Mysłowice, myslowice.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.