Wiadomości z Mysłowic

MYSŁO RIDE oficjalnym otwarciem budowy I etapu ścieżek rowerowych

  • Dodano: 2022-10-03 07:00, aktualizacja: 2022-10-02 16:55

W Mysłowicach 5 października br. o godzinie 12:00 odbędzie się sportowe wydarzenie MYSŁO RIDE, które będzie oficjalnym otwarciem budowy I etapu ścieżek rowerowych.

Z trzech różnych miejsc w naszym mieście ruszą trzy grupy: rowerzyści, rolkarze oraz wspólnie biegacze i uprawiający Nordic Walking, które spotkają się na Promenadzie na wspólnym grillowaniu.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni natomiast osoby niepełnoletnie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych lub w ramach Szkoły czy Klubu, Stowarzyszenia sportowego.

Uczestnicy mogą dowolnie wybrać jedną z aktywności i dołączyć do jednej z grup:

  • I grupa uczestników to Biegacze oraz Nordic Walking: Start z Górki Słupeckiej;
  • II grupa uczestników to Rowerzyści: Start przy Szkole Sportowej ul. Gwarków 1, 41-400 Mysłowice. Podczas poruszania się rowerem obowiązują zasady ruchu drogowego (ruch prawostronny). Kask jest obowiązkowy;
  • III grupa uczestników to Rolkarze: Start przy Dworcu PKP, przy nowo otwartych przejściach dla pieszych od ul. Oświęcimskiej.

Finałowa część wydarzenia odbędzie się na Promenadzie, gdzie uczestnicy będą mogli się posilić kiełbaską z grilla lub ogniska. Szczegóły w regulaminie.

MYSŁO RIDE oficjalnym otwarciem budowy I etapu ścieżek rowerowych / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również