Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiccy policjanci podjęli wyzwanie #GaszynChallenge

  • Dodano: 2020-06-08 09:15, aktualizacja: 2020-06-08 10:49

Nominowani przez zaprzyjaźnioną jednostkę z Myszkowa, mundurowi mysłowickiej komendy podjęli wyzwanie #GaszynChallenge. Zasady akcji są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Mysłowiccy policjanci otrzymali nominację od Komendy Miejskiej Policji w Myszkowie do wzięcia udziału w akcji o bardzo szczytnym celu. Mundurowi bez zastanowienia podjęli wyzwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wykonali zadanie.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także osoby prywatne.

Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dokładamy swoją cegiełkę do tego szczytnego celu

Do wykonania zadania w następnej kolejności nominujemy: Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach, Komendę Miejską Policji w Żorach, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, Straż Miejską w Mysłowicach, Areszt Śledczy w Mysłowicach i Komendę Miejską PSP w Mysłowicach.

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również