Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Kobieta ugodziła nożem znajomego

  • Dodano: 2020-04-20 07:45, aktualizacja: 2020-04-20 08:04

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 46-letnią kobietę, która podczas sprzeczki ugodziła nożem swojego znajomego. Mężczyzna przeżył, ale doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawczyni może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło podczas sprzeczki, która wywiązała się pomiędzy pijanymi uczestnikami spotkania. Policję na miejsce wezwała konkubina pokrzywdzonego, która przyszła po niego do znajomych i zauważyła, że jej partner jest ranny. Kobieta udzieliła mu także pierwszej pomocy. Gdy policjanci przyjechali na interwencję okazało się, że poza zgłaszającą, wszyscy uczestnicy spotkania byli pod znacznym wpływem alkoholu.

Śledczy szybko ustalili przebieg całego zajścia

46-letnia sprawczyni, nie była jednak w stanie wytłumaczyć dlaczego ugodziła nożem swojego znajomego. Mężczyzna trafił do szpitala. Biegły orzekł, że w trakcie zdarzenia 46-latek doznał obrażeń, które mogły zagrażać jego życiu, dlatego też kobieta usłyszała zarzut z art 156 par 1 kk. Za to przestępstwo kara może wynosić nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął ją policyjnym dozorem. W osobnym postępowaniu najprawdopodobniej wszyscy uczestnicy spotkania odpowiedzą również za złamanie obowiązujących w związku z epidemią Covid-19 zakazów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również