Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Nietrzeźwy mężczyzna oddał strzały z okna!

  • Dodano: 2023-03-31 08:00, aktualizacja: 2023-03-31 08:09

Mysłowiccy policjanci osadzili w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych mężczyznę, który w poniedziałek oddał kilka strzałów ze swojego okna, jak oświadczył, zdenerwował się, że jego wnuk nie mógł zasnąć przez ujadającego psa. Kiedy wytrzeźwiał, oświadczył, że strzelał tylko w niebo, nie chcąc nikomu zrobić krzywdy.

Strzał z broni w Mysłowicach!

Mysłowiccy policjanci otrzymali informację, że w Mysłowicach nietrzeźwy mężczyzna oddał kilka strzałów z okna, najprawdopodobniej z rewolweru. Na miejscu okazało się, że sprawca pospiesznie opuścił miejsce zamieszkania miał, udać się do sklepu gdzie kupował alkohol. Policjanci w rozmowie z mężczyzną ustalili, iż zdenerwował się, że jego wnuk nie mógł zasnąć, bo jakiś pies miał głośno ujadać pod blokiem. Jak oświadczył, wyciągnął pistolet hukowy i oddał strzał w powietrze przez okno jego sypialni.

Jak tłumaczył, nie chciał nikogo trafić, jedynie chciał wystraszyć głośnego psa. Mężczyzna dobrowolnie wydał broń policjantom, okazała się ona być rewolwerem hukowym, w bębenku znajdowało się 5 gumowych kul, 6 szt. spłonek kapiszonów, jak również 7 szt. rakiet sygnałowych. Mężczyzna przechowywał rewolwer w szafce nocnej. Kiedy wytrzeźwiał, złożył zeznania. Prokurator Rejonowy w Mysłowicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mężczyźnie za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również