Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice po raz drugi dołączyły do akcji Wymiana Ciepła

  • Dodano: 2017-12-04 07:45, aktualizacja: 2017-12-04 20:22

Akcja "Wymiana ciepła" ma jeden cel - pomóc potrzebującym. Mysłowice po raz drugi włączyły się w akcję i tym samym nadal pozostają na mapie ogólnopolskiego przedsięwzięcia. W tym roku pierwsze publiczne wieszaki na ubrania w Mysłowicach stanęły przy Urzędzie Miasta oraz przy Przedszkolu nr 5, ul. Armii Krajowej 28.

W Twojej szafie zalegają zimowe kurtki, ciepłe swetry i szaliki, w których już nie chodzisz? Możesz je zostawić na specjalnym wieszaku i pomóc w ten sposób potrzebującym. "Wymiana ciepła" jest banalnie prosta. Na wieszaku ustawionym na ulicy można zostawić zbędne rzeczy, a marznący po prostu mogą je zabrać. Zawiesić - wziąć. Prościej nie można, i w tej prostocie całe powodzenie tej akcji. Mysłowicka Fundacja po Pierwsze Człowiek jest inicjatorem wieszaków w mieście.

Skąd pomysł? Młody węgierski pianista, aktywista Gerlóczy Zsigmond uruchomił akcję społeczną, w wyniku, której w ciągu 72 godzin w całych Węgrzech pojawiło się ponad 200 wieszaków z ciepłą odzieżą dla potrzebujących. W Polsce zaczęło się przed ratuszem na warszawskiej Woli, akcje uruchomiła Wiktoria Siedlecka-Dorosz, teatrolożka i arteterapeutka. I poszło jak lawina. Wieszaki stoją już w kilku miastach i ciągle zgłaszają się kolejni chętni.

Mapę miejsc z wieszakami można znaleźć na facebookowej stronie „Wymiana ciepła”.

Mysłowice po raz drugi dołączyły do akcji Wymiana Ciepła

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.