Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicka drogówka zapobiega tragedii na A4 – mężczyzna w kryzysie uratowany

  • Dodano: 2024-09-11 12:45

Policjanci z mysłowickiej drogówki pomogli mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym, który po rozmowie telefonicznej, wybiegł z samochodu na autostradzie A4. Mężczyzna był zdenerwowany, a jego życie oraz bezpieczeństwo innych użytkowników drogi było zagrożone. Dzięki właściwej reakcji kierowcy samochodu, który zgłosił policjantom incydent związany ze swoim pasażerem, policjanci zapobiegli tragedii. Mężczyzna został przekazany załodze ratownictwa medycznego.

Policjanci z Mysłowic interweniują na autostradzie A4 – dramatyczna sytuacja mężczyzny w kryzysie

Wczoraj policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili nietypową interwencję. Sytuacja była bardzo niebezpieczna i gdyby nie mundurowi oraz prawidłowa reakcja świadka, mogłaby zakończyć się tragicznie. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 7.30 na bramkach na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że był świadkiem rozmowy telefonicznej pasażera swojego samochodu, który po jej zakończeniu wybiegł z auta i zaczął biegać po autostradzie.

Na miejsce skierowany został patrol mysłowickiej drogówki, który zauważył, że mężczyzna ze zgłoszenie nerwowo porusza się wśród samochodów, sprawiając wrażenie, jakby zamierzał wbiec pod któryś z nich.
Policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla swojego życia lub zdrowia oraz innych użytkowników drogi. Stróże prawa zadbali o jego bezpieczeństwo, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego.

Jak reagować i gdzie szukać pomocy w trudnych chwilach?

Jeżeli jesteś w kryzysie emocjonalnym pamiętaj, że może on dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Nie jest to stan, który należy bagatelizować. Skontaktuj się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystaj z telefonów zaufania. Pracujące tam osoby są przygotowane, aby Cię wysłuchać.

  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo
  • 116 123 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych
  • 800 70 22 22 – Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA
  • 800 080 222 – Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.

Pamiętaj - w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, pilnie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również