Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicka szkoła laureatem w Konkursie "Zielona Pracownia-Projekt 2021"

  • Dodano: 2021-03-08 07:00, aktualizacja: 2021-03-09 07:46

Z początkiem bieżącego roku rozpoczęła się kolejna, już 7 edycja konkursów "Zielona Pracownia-Projekt 2021" oraz "Zielona Pracownia 2021", których organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Przedmiotem Konkursu jest utworzenie projektu szkolnej ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych

W tegorocznej edycji konkursu "Zielona Pracownia-Projekt 2021" szkoły podstawowe i średnie z województwa śląskiego mogły uzyskać nawet 10 000 zł na wkład własny. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych. Do WFOŚiGW w Katowicach wpłynęły aż 173 projekty, a wytypowanych zostało 50 laureatów. W tym – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa w Mysłowicach! Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Pani Katarzyny Ziółkowskiej – nauczycielki, szkoła może ubiegać się dofinansowanie szkolnej pracowni przyrodniczej.

Teraz Mysłowicka szkoła walczy w konkursie – "Zielona Pracownia 2021", który rozpoczął się 1 marca i będzie trwał do końca miesiąca. Celem tego konkursu jest dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia zielonej pracowni. Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 40 000 zł.

Ocena wniosków zakończy się w terminie – 30 kwietnia 2021 r

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również