Wiadomości z Mysłowic

Mysłowicki Orszak Trzech Króli w fotografii

  • Dodano: 2018-01-05 09:00

6 stycznia ulicami Mysłowic po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Z tej okazji Mysłowicki Ośrodek Kultury, wraz z organizatorami Orszaku, przygotował wystawę fotografii dokumentujących poprzednie edycje tego wyjątkowego wydarzenia.

Podczas wystawy zobaczymy zdjęcia Mariusza Wójcika. Jego przygoda z fotografowaniem zaczęła się już w podstawówce gdy dostał radziecką Zorkę. Fotografie Wójcika są zapisem życia jego rodziny, ale także wspólnych ze znajomymi wypraw żeglarskich i narciarskich. Jako uczestnik Pieszych Pielgrzymek z Mysłowic na Jasną Górę oraz Orszaków Trzech Króli robi sporo zdjęć, a także montuje krótkie filmiki z tych wydarzeń. Jak sam twierdzi, nie zasługuje na miano fotografika, jest bardziej „pstrykaczem – dokumentalistą”, a propozycja ze strony Organizatorów Orszaku Trzech Króli pokazania jego zdjęć na wystawie towarzyszącej Orszakowi w Mysłowicach była dla niego miłym zaskoczeniem.

Fotografie Mariusza Wójcika można zobaczyć w dniach 6-31 stycznia w Galerii M2, znajdującej się w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Mysłowicki Orszak Trzech Króli w fotografii

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.