Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiczanin powołany do kadry narodowej Rugby 7

  • Dodano: 2022-02-07 08:15, aktualizacja: 2022-02-07 08:33

Adrian Szula, zawodnik debiutującego w rozgrywkach drugoligowego Hegemona Mysłowice, został powołany na konsultację Kadry Narodowej Mężczyzn w Rugby 7.

Pierwszy z orzełkiem na piersi

Jest pierwszym seniorem z Mysłowic, którego będzie można zobaczyć z orzełkiem na piersi.

Zawodnik formacji ataku zyskał uznanie trenera Andrzeja Kozaka i wraz z 23 zawodnikami z całej Polski już w najbliższy piątek (11.02) rozpocznie zgrupowanie w Warszawie. Rugbyści pojadą na Litwę, gdzie w Mariampolu wezmą udział w dwudniowym turnieju olimpijskiej odmiany rugby.

Muszę przyznać, że trochę zaskoczyło mnie to powołanie. Nie ukrywam, że zgrupowanie będzie dla mnie sporym sportowym wyzwaniem, ale jest to szansa, którą po prostu trzeba wykorzystać. Trzymajcie kciuki! - skomentował młody mysłowiczanin.

Prezes klubu, Paweł Łętowski zareagował na nobilitację swojego zawodnika następującymi słowami:

Jesteśmy niesamowicie dumni z sukcesu Adriana i nie mamy wątpliwości, że to dopiero początek jego reprezentacyjnej przygody. Powołanie dla naszego seniora to również mocne potwierdzenie, jak wartościowym doświadczeniem była nasza dotychczasowa przygoda z  rugby 7.

Warto podkreślić, że klub w Mysłowicach działa od zaledwie 2 lat, a sekcja seniorska funkcjonuje nieco ponad rok. Zaangażowanie zawodników i zarządu już zdążyło zaowocować 6 miejscem w Mistrzostwach Polski Rugby 7 w 2021 roku.

W tym sezonie mysłowiczanie skupiają się na 15-osobowej odmianie gry. W rozgrywkach 2. ligi zwyciężyli dotychczas we wszystkich meczach i do rundy wiosennej przystąpią z pozycji lidera rozgrywek. Co istotne, Adrian Szula dał się poznać jako jeden z najskuteczniejszych zawodników, w czterech występach zdobywając łącznie 25 punktów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również