Wiadomości z Mysłowic

Najmilszy przyjaciel dzieciństwa

  • Dodano: 2017-11-27 08:45, aktualizacja: 2017-11-27 09:02

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej…

„W listopadzie 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek”. Ten zaś stworzył pluszową maskotkę - misia, którą nazwał Teddy Bear. Od tej pory misie stały się najmilszymi przyjaciółmi każdego dziecka.


W dniach 21 i 22 listopada w Czytelni Biblioteki Centralnej mysłowicka poetka Gabriela Kotas spotkała się z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego Motylek, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Autorka czytała przedszkolakom wiersze i opowiadania ze swoich książeczek „Leśna przygoda”, „Gabrysia- dzieciom” i najnowszej - „Lekcje przyjaźni”.

Pani Gabriela zaprosiła także dzieci do wspólnej zabawy w inscenizację wiersza o misiowej rodzince z użyciem maskotek, które wykonuje własnoręcznie na szydełku. Na obchodach święta Pluszowego Misia w Czytelni pojawił się także bardzo duży, pluszowy niedźwiadek, który wesoło bawił się z przedszkolakami i rozdawał słodkie Misie - Lubisie. Przedszkolaki otrzymały książeczki autorstwa Gabrieli Kotas z imienną dedykacją  autorki i okolicznościowe plakietki z wizerunkami misiów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.