Wiadomości z Mysłowic

Nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu dot. niebezpiecznych odpadów w dzielnicy Brzezinka

  • Dodano: 2021-02-23 06:30, aktualizacja: 2021-02-22 18:56

Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert złożonych w postępowaniu pod nazwą "Usunięcie i gospodarowanie odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi, zmagazynowanymi na terenie działki o nr. geod.: 2171/78 w Mysłowicach przy ul. Brzezińskiej 50".

Złożona oferta to kwota: 93 960 000 zł. W chwili obecnej oferta jest sprawdzana przez urzędników

Zabezpieczona kwota w budżecie Miasta Mysłowice to: 44 676 000 zł, które pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po zbadaniu oferty Urząd Miasta Mysłowice będzie występował o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o 15% wartości przedsięwzięcia co stanowi kwotę 14 094 000 zł. Pozostałe brakujące środki to kwota 35 190 000 zł, na które miasto będzie musiało zaciągnąć zobowiązanie w formie pożyczki z WFOŚiGW, kredytu lub emisji obligacji.

Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej działającej m.in. na terenie Mysłowic, którzy działali z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej wynajmując nieruchomości i składując na nich niebezpieczne odpady.

Obecnie rozważane jest podjęcie działań zmierzających do zabezpieczenia majątku osób, które podjęły tak niebezpieczną w skutkach decyzję, czyli byłego prezydenta miasta Mysłowice, jego zastępców oraz ówczesnego naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również