Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Nie ma mocnych na tenisistki Szkoły Sportowej

  • Dodano: 2017-12-22 09:30

W najnowszej w Mysłowicach hali sportowej, która powstała przy Szkole Sportowej, odbyły się drużynowe mistrzostwa mysłowickich szkół podstawowych.

Najpierw - w drugiej dekadzie listopada, swoje turnieje rozegrali chłopcy, a w grudniu swoje rozgrywki sfinalizowały dziewczęta. Tak samo jak w przypadku chłopców, także szkolne reprezentacje dziewcząt składały się z minimum dwóch, a maksimum – trzech tenisistek.

Po rozstawieniu szkół, które w poprzednim roku szkolnym zajęły czołowe miejsca, rozlosowano pozostałe zespoły, po czym drużyny szkolne przystąpiły do turniejów, a przebiegały one na tych samych zasadach, jak listopadowe rozgrywki tenisistów. Najpierw w skojarzonych parach odbyły się dwie gry pojedyncze, a trzecim spotkaniem pomiędzy zainteresowanymi była gra podwójna (tzw. debel). O ile w grach singlowych rywalizowały dwie podstawowe tenisistki obu zespołów, to w deblu – jak i w kolejnej ewentualnej grze pojedynczej – opiekunowie drużyn trzyosobowych, mogli skorzystać z trzeciej reprezentantki, która pełniła rolę zawodniczki rezerwowej, wystawiając ją do składu.

Mecze pomiędzy reprezentacjami szkolnymi toczyły się wg zasady „do trzech wygranych”: jeżeli dwa spotkania singlowe, a także grę deblową na swoją korzyść rozstrzygnęły tenisistki jednej drużyny, zatem wynik takiej potyczki wynosił 3 : 0 i całe spotkanie kończono na tym etapie zwycięstwem tej drużyny, która awansowała w drabince do kolejnego – wyższego szczebla rozgrywek. Natomiast jeżeli po takich trzech spotkaniach było 2 : 1, wtedy rozgrywany był kolejny pojedynek singlowy, a jeżeli i po nim wynik brzmiał 2 : 2, czyli nadal był nierozstrzygnięty, to ostatnia gra pojedyncza decydowała o zwycięstwie jednej, a o porażce przeciwnej drużyny.

Jako pierwsze – 13 grudnia, swoje mistrzostwa rozegrały tenisistki kategorii „starszej”, tj. roczników 2004-2002. Do rywalizacji w tej grupie zgłosiło się dziesięć placówek, lecz z różnych powodów na zawody nie przybyły reprezentacje czterech szkół, dlatego ostatecznie przy stołach zmagały się drużyny tylko sześciu miejskich szkół podstawowych. Tydzień później – 20 grudnia, przy stołach tenisowych walczyły dziewczęce drużyny kategorii „młodszej” - (roczniki 2005 i młodsze), a w tym turnieju o puchary i medale walczyły tenisowe reprezentacje ośmiu mysłowickich szkół. Przez wiele poprzednich lat szkolnych, niezmiennie rywalizację zwycięsko kończyły tenisistki szkoły sportowej i także tym razem podopieczne Jurija Fomina nie dały się pokonać, a ich przewaga nad pozostałymi uczestniczkami była bardzo widoczna, gdyż wszystkie spotkania rozstrzygały pewnie, szybko i z dużą przewagą na swoją korzyść. Przyniosło im to kolejny, pewny tytuł mistrzowski i złote medale.

Ciekawostką godną podkreślenia, a dotyczącą tenisistek „sportówki”, jest fakt, że – oprócz dwóch utytułowanych i czołowych tenisistek nie tylko na Śląsku, ale także w kraju – Faustyny Cieślik i Weroniki Gasz (obie to dwunastolatki), jako trzecia w reprezentacji tej szkoły wystąpiła ośmioletnia Anastazja Malinowska (urodzona w 2009 r.). Niewiele widoczna znad stołu pingpongowego, lecz niezwykle utalentowana i ambitna młodziutka tenisistka, bez problemów radziła sobie z kolejnymi rywalkami, starszymi od niej o cztery lata, zdecydowanie i pewnie wygrywając kolejne spotkania singlowe i deblowe.

Oto zespoły, które w roku szkolnym 2017/2018, w drużynowych mistrzostwach dziewcząt szkół podstawowych, w końcowej klasyfikacji zajęły sześć czołowych miejsc:

Nie ma mocnych na tenisistki Szkoły Sportowej

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.