Wiadomości z Mysłowic

Nielegalna uprawa konopi

  • Dodano: 2013-09-18 11:45

Funkcjonariusze z Mysłowickiej Policji zabezpieczyli konopie indyjskie, które na terenie nieużytków uprawiał jeden z mieszkańców Mysłowic. Wkrótce mężczyzna odpowie za nielegalną uprawę, za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Mysłowiccy policjanci na podstawie wiedzy operacyjnej ustalili, że na terenie nieużytków w miejscu odosobnionym z dala od ludzi ktoś uprawia konopie indyjskie. Mundurowi realizując czynności w tej sprawie najpierw ustalili przybliżone miejsce zakazanej plantacji, a następnie ujawnili 11 krzewów o wysokości około 1,5 m.- 2 m., których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabroniona.

Na miejscu policjanci zatrzymali 21-letniego właściciela "ogródka”, który doglądał swoje roślinki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a plantacja została zlikwidowana. Jak się okazało podejrzewany wcześniej karany był już za różne przestępstwa kryminalne.

Teraz śledczy po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawią podejrzewanemu zarzut, zgodnie z którym do więzienia może trafić nawet na 3 lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.