Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Noc w Bibliotece

  • Dodano: 2017-12-01 08:15, aktualizacja: 2017-12-01 08:27

Czas w bibliotece można spędzić na różne sposoby. W nocy 24/25 listopada Filia nr 11 przy ul. Mikołowskiej dla zorganizowanej grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Mysłowic przygotowała wiele atrakcji.

Tematem przewodnim „Nocy w Bibliotece” była profilaktyka uzależnień, stąd warsztaty prowadzone przez doświadczoną terapeutkę z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Odgrywanie przez uczestników różnych scen z życia osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy czy narkotyków miały uswiadomić młodym ludziom, że uzależnienie to choroba, która przejmuje władzę nad człowiekiem i zmienia jego system wartości. Młodzież musiała odpowiedzieć na wiele trudnych pytań i problemów związanych z uzależnieniami, jednocześnie przekonując się, jak ważne w życiu jest podejmowanie właściwych decyzji.

Aby urozmaicić spędzenie nocnych godzin wśród książek, kierownik placówki Teresa Kamela przygotowała ciekawy program literacko muzyczny.  Były zabawy w grupach, konkurs na najciekawsze opowiadanie grozy, dyktando, towarzyskie tańce grupowe i zabawa przy muzyce. Ale między regałami z książkami nie łatwo zasnąć, najwytrwalsi doczekali godziny 7.00 i całą grupą opuścili bibliotekę. Poczęstunek na nocną imprezę sponsorowała restauracja NIE-BO z Mysłowic, której bibliotekarze oraz uczestnicy składają serdeczne podziękowania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.