Wiadomości z Mysłowic

Novika w Mysłowicach! Pierwsza dama polskiej muzyki klubowej wystąpi 7 sierpnia

  • Dodano: 2021-08-03 10:30

Novika w Mysłowicach! Pierwsza dama polskiej muzyki klubowej wystąpi 7 sierpnia w sercu naszego miasta. Jest to trzeci, a zarazem przedostatni koncert w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie. 

Novika od lat jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej

Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem Tricks Of Life nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: Lovefinder (2010) i album z remixami Mixfinder (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Współpracowała też z Marcinem Czubalą (Stay Close / Mobilee 2012) oraz cenionym niemieckim producentem Lovebirds (This Time / Toolroom 2012). W roku 2013 wydała trzeci album – “Heart Times”; dojrzalszy, i najbardziej autorski w jej dorobku.

Po kilku wydawnictwach cyfrowych, Novika powróciła z albumem Bez Cukru w barwach wytwórni Warner Music. Płyta jak zwykle powstała przy udziale wielu producentów i gości (Buslav, A_Gim, Baasch, An On Bast). Poprzedziły ją singlowe teledyski: Lekko, Para, Unsafe i Słabości.

Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Selector, Tauron Nowa Muzyka).

Od przeszło 15 lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach: Radiostacji, Radia Jazz, Radia Bis, Roxy, Czwórka oraz Chilli Zet Od 2020 roku prowadzi swoje audycje w Radiospacji.

Novika w Mysłowicach! Pierwsza dama polskiej muzyki klubowej wystąpi 7 sierpnia / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również