Wiadomości z Mysłowic

Nowe urządzenia ruchu drogowego

  • Dodano: 2018-10-25 09:15

Na terenie całego miasta realizowane jest aktualnie jest zadanie „Zakup i montaż znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Zakończenie prac planuje się na koniec października. W poszczególnych lokalizacjach już widać pierwsze efekty.

Na ul. Świerczyny w okolicach przystanku tramwajowego pojawiły się wyspowe progi zwalniające, o co wnioskowała zarówno policja, jak i Rada Dzielnicy Piasek. Od dłuższego czasu pojawiały się sygnały o licznych zdarzeniach drogowych z udziałem pieszych w tym rejonie.

Wnioski o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu (okolice siedziby Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej, przystanek „Mysłowice Świerczyny”) omawiane były na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poruszany był przy tej okazji temat przebudowy samego przystanku, lecz w chwili obecnej – w związku z planowaną generalną przebudową Tramwajów Śląskich – takie działania muszą zostać wstrzymane. Decyzja o wprowadzeniu środków bezpieczeństwa była więc jednomyślna, a montaż odbył się tuż po zakupie niezbędnych urządzeń.

W ramach wspomnianego zadania oznakowane aktywnymi znakami D6 zostanie także przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Cmentarnej z Nowochrzanowską.

W ostatnim czasie do Zespołu Administracji Drogowej wpłynęły kolejne wnioski o montaż wyspowych progów zwalniających – na ul. Reja, PCK, Wybickiego, Sienkiewicza, Leśnej czy Wielkiej Skotnicy (przy markecie Biedronka). Wnioski te będą analizowane i opiniowane, a ewentualny montaż będzie mógł być wykonany po okresie zimowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.