Wiadomości z Mysłowic

O bezpieczeństwie na zbliżających się wakacjach z przedszkol

  • Dodano: 2018-05-29 17:45

Policjanci z mysłowickiej komendy odwiedzili dziś dzieci z Gumisiowego Przedszkola na Krasowach.

W trakcie spotkania przypomniano przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Dzieci dowiedziały się również jak uchronić się przed atakiem czworonoga i jak postępować w kontaktach z obcymi.

Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, jak uchronić się przed atakiem czworonoga, jak postępować w kontaktach z osobami obcymi? - to tematy, jakie poruszono w trakcie spotkania w Gumisiowym Przedszkolu na Krasowach. Przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. W trakcie spotkania asp. szt.  Jolanta Łuczak i sierż. Damian Sokołowski przypomnieli także dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz ostrzegali przed potencjalnymi zagrożeniami.

Najmłodsi mieli między innymi okazję nauczyć się przyjmowania bezpiecznej postawy tzw. "żółwia", która uchroni ich w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Dodatkową atrakcją dla dzieci była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego przez policjantów w codziennej służbie.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.