Wiadomości z Mysłowic

Obóz naukowy trzecioklasistów Gimnazjum nr3

  • Dodano: 2016-04-18 12:30
W dniach od 4 do 8 kwietnia 2016r. w Węgierskiej Górce odbył się III Obóz Naukowy dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach. Już od pierwszego dnia gimnazjaliści zaczęli rozwiązywać testy. Każdego dnia, przez wiele godzin, ciężko pracowali, aby powtórzyć jak najwięcej wiadomości z każdej dziedziny.
 
 
Pomagali im w tym nauczyciele z wszystkim przedmiotów. Oczywiście nauce towarzyszyła również zabawa. Każdego dnia jedna klasa brała udział w pieszej wycieczce po malowniczej okolicy oraz zwiedziła bunkier „Waligóra”, poznając przy okazji historię „Westerplatte południa”, czyli losów mieszkańców i ich bohaterskiej walki w czasie kampanii wrześniowej. W czasie wolnym uczniowie mogli korzystać z boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. W czwartek rozegrali również mecz towarzyski w piłkę nożną z uczniami z pobliskiego gimnazjum w Węgierskiej Górce, który wygrali 11:1. Popołudniu część osób uczestniczyła w wieczorku literackim, na który zostali zaproszeni przez nowych kolegów. Obejrzeli przedstawienie teatralne, którego tematyką było „drzewo” oraz wysłuchali rozmowy z gościem specjalnym, tj. z Nadleśniczym Nadleśnictwa Węgierskiej Górki panem Marianem Knapkiem. Ponadto w ostatni wieczór przed wyjazdem zostało zorganizowane pożegnalne ognisko, w czasie którego uczniowie świetnie się bawili do późna.  
 
 
III Obóz Naukowy Trzecioklasistów z Gimnazjum nr 3 był z jednej strony czasem ciężkiej pracy, a z drugiej czasem relaksu przed jakże ważnym wydarzeniem, jakim są zbliżające się egzaminy gimnazjalne. Z pewnością wykorzystali ten tydzień, aby uzupełnić wszystkie braki w wiedzy. 
 
 
Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.