Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Odwołanie wiceprezydenta B. Pastuszki - oświadczenie

  • Dodano: 2017-12-28 09:45, aktualizacja: 2017-12-28 21:14

Oświadczenie prezydenta Mysłowic - Edwarda Lasoka.

Szanowni Państwo,

pragnę przekazać, iż w dniu wczorajszym (27.12) poinformowałem wiceprezydenta Bernarda Pastuszkę o odwołaniu go z zajmowanego stanowiska ze skutkiem na dzień dzisiejszy.

Nie była to dla mnie decyzja łatwa, bo doceniam to, co udało się nam wspólnie zrealizować. Muszę jednak dbać o to, by zadania, które powierzam do realizacji tak bliskiemu mi współpracownikowi miały zagwarantowane dokładnie takie rozwiązanie, jakiego oczekuję. Niestety współpraca na tej linii zawiodła już nie raz, czego Państwo są w pełni świadomi. Skutkowało to poważnymi błędami w prowadzonych inwestycjach, problemami z zamknięciem tegorocznego budżetu i jego rozchwianiem na rok przyszły. To właśnie utrata mojego zaufania do wiceprezydenta Pastuszki stanowi główny powód mojej decyzji.

Chciałbym podkreślić, że swoją decyzję poprzedziłem propozycją honorowego wyjścia z sytuacji, czyli dobrowolnej rezygnacji z pełnionej funkcji, niestety nie została ona przez pana Bernarda Pastuszkę zaakceptowana, nie pozostawiając mi jednocześnie wyboru co do dalszych kroków.

Edward Lasok

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.