Wiadomości z Mysłowic

Ostrożnie przy zabawie fajerwerkami

  • Dodano: 2013-12-27 11:30

Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy, balów trwających do białego rana i odpalania fajerwerków. Pamiętajmy jednak, aby beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się różnego rodzaju wyrobami pirotechnicznymi.

Przed użyciem fajerwerków zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, która zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona napisana w języku polskim. Nie kupujmy więc wyrobów niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby petardami bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych. Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

 
PAMIĘTAJMY:


* nie kupujemy petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
* nie odpalamy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby oraz ich mienie,
* nie podchodzimy i nie dotykamy petard, które nie wybuchły,
* nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.