Wiadomości z Mysłowic

Patrole rowerowe na ulicach Mysłowic

  • Dodano: 2022-06-01 06:30, aktualizacja: 2022-05-31 23:40

Na ulicach Mysłowic można spotkać wspólne patrole policjantów i strażników miejskich. Mundurowi na jednośladach patrolują miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a na rowerach dotrą szybciej niż patrol pieszy.

Rowerowy patrol

Łączone patrole rowerowe mieszkańcy Mysłowic mogą spotkać przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, tereny zalesione i trasy rowerowe. Jednak to nie jedyne miejsca, gdzie kierowani są mundurowi. Można ich spotkać także w rejonie centrum miasta, strefy kultury, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione, bądź bardzo niewygodne.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta i strażnika miejskiego. Osoby zainteresowane mogą podejść i poprosić o pomoc, czy interwencję w różnych sprawach i przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta. Dodatkowo patrol, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, może szybko i sprawnie dotrzeć w najdalsze zakamarki miasta.

Mundurowi z patrolu rowerowego swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Zwracają uwagę na picie alkoholu w miejscach publicznych, czy niezachowanie należytych środków ostrożności przy nadzorze nad zwierzętami. Patrole kontrolują te miejsca, gdzie często dochodzi do zakłóceń ładu i porządku. Ponadto stróże prawa patrolują ścieżki rowerowe i zwracają uwagę na kulturę jazdy rowerzystów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.