Wiadomości z Mysłowic

Pierwszy dzień wiosny w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

  • Dodano: 2012-03-27 08:00, aktualizacja: 2012-03-26 13:18

Centralne Muzeum Pożarnictwa zaprosiło mysłowickie dzieci na pożegnanie zimy i przywitanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

 

Imprezę z tej okazji rozpoczęto oficjalnym otwarciem repliki starej remizy strażackiej w Kwaśniewicach z końca XIX wieku. Otwarcia tego nowego obiektu muzealnego poprzez przecięcie wstęgi dokonał dyrektor CMP st.bryg. Włodzimierz Bareła, Wiceprezydent Grzegorz Brzoska i proboszcz parafii Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach, ks. Bernard Halemba, który również nowy obiekt poświęcił.

 

Po jego otwarciu dzieci uczestniczące w imprezie – uczniowie SP 9 mogły wyjść na wieżę strażnicy, skąd zaalarmowali o rozpoczęciu atrakcji zabytkowym dzwonem i syreną alarmową. Był to sygnał do wspaniałej zabawy organizowanej przez Muzeum i jego pracowników.

 

Atrakcji w tym dniu było naprawdę wiele, gaszono płonące Marzanny przy pomocy motopompy z samochodu gaśniczego. Były zabawy pożarnicze w plenerze, uczestnicy ubrani w strażackie akcesoria mieli okazję wyjechać na sygnale do gaszenia pożaru, czy podziwiać okolicę ze strażackiej drabiny. Oglądano również filmy o wyczynach strażackich Pieska Reksia i Bolka i Lolka.

 

Imprezę, która miała przegnać od nas zimę, zakończyła parada wozów zabytkowych , przejechały one na sygnałach dźwiękowych ulicami miasta budząc tym samym zainteresowanie przechodniów. W imprezie na terenie CMP z okazji Pierwszego Dnia Wiosny pomocą pracownikom muzeum służyli również strażacy z OSP z Janowa, KM PSP Mysłowice oraz policjanci z Komendy Miejskiej.


Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.