Wiadomości z Mysłowic

Pijany spowodował kolizję - miał ponad 2 promile alkoholu

  • Dodano: 2021-04-22 07:00, aktualizacja: 2021-04-21 22:11

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni katowiczanin, który przedwczoraj na ul. Bończyka spowodował kolizję.

We wtorek około godziny 16.30 policjanci ruchu drogowego wezwani zostali do kolizji dwóch volkswagenów na ul. Bończyka. W rozmowie z uczestnikami mundurowi ustalili, że 43-letni mieszkaniec Katowic, na skutek niezachowania należytego odstępu o poprzedzającego pojazdu, najechał na tył pojazdu 39-letniej mysłowiczanki.

Podczas rozmowy z mężczyzną stróże prawa wyczuli od niego alkohol

Przeprowadzone badanie wykazało, że katowiczanin ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu 43-latkowi prawo jazdy, a jego pojazd odholowali na policyjny parking. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem, a grozi mu do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Powinniśmy jeździć trzeźwi, z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również