Wiadomości z Mysłowic

Pijany stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup

  • Dodano: 2021-03-30 06:30, aktualizacja: 2021-03-29 18:53

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 48-latek, który spowodował w niedzielę wypadek na ul. PCK.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.10 w na ulicy PCK. Jak ustalili policjanci z mysłowickiej drogówki, kierujący toyotą jadąc w kierunku ulicy Gagarina utracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i słup energetyczny. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 48-letniego mieszkańca Katowic ponad 1,5 promila. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz jego pasażerka z urazami głowy trafili do szpitala.

Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu katowiczaninowi prawo jazdy

Przestrzega się przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć trzeźwi, z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Policja apeluje do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Osobny apel kierują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu.

Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.