Wiadomości z Mysłowic

Plastic zagra na mysłowickim Rynku

  • Dodano: 2020-07-14 18:45, aktualizacja: 2020-07-15 06:54

Pora na kolejną muzyczną "petardę" w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie. Tym razem 18 lipca na mysłowickim Rynku wystąpi duet Plastic.

Plastic to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. To zespół założony w 2003 roku przez duet producencki: Agnieszkę Burcan i Pawła Radziszewskiego.

Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Ich muzyka określana jako  alternatywny pop lub electropop, jednak nieco wymyka się konkretnej klasyfikacji.

Dotychczasowy dobytek

Do tej pory ukazały się ich trzy albumy i EP, a w 2019 roku zespół zaprezentował nowe, promujące czwarty album Plastic single: „U Gonna Love It” z teledyskiem Dawida Krępskiego, który znalazł się na 15 miejscu w zestawieniu The Best Music Videos 2019 amerykańskiego portalu rozrywkowego Thrillist oraz ”Out Of Control”, któremu towarzyszyła trasa koncertowa pod tym samym tytułem.

Utwory Plastic znajdują się na kultowych składankach i playlistach, a zespół wystąpił na wielu prestiżowych  festiwalach: Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, Keep The Moment, Pepsi Vena, Music Festival, Orange Warsaw Festival, Levi's Music Tour. Grali przed Roisin Murphy, MGMT, Calvinem Harrisem i Sofi Tukker. 

17 lipca ukaże się kolejny singiel zespołu z udziałem wyjątkowych gości. Prapremiera singla odbyła się w audycji Piotra Stelmacha w Radiowej Trójce

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, rozpocznie się o godzinie 19:00 setem dj-skim, a pierwsze dźwięki koncertu Plastic wybrzmią o 20:30. MOK przypomina o obowiązujących wytycznych – bezpiecznych odstępach lub zasłonięciu nosa i ust, gdy zachowanie odległości jest niemożliwe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.