Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działań "NURD"

  • Dodano: 2020-07-21 06:00, aktualizacja: 2020-07-23 14:42

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek (17 lipca) działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Miały one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń. W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie 44 wykroczenia.

Podsumowanie

Celem policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W ramach realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym te, na których najczęściej dochodziło do wypadków.

W trakcie policyjnej akcji stróże prawa ujawnili 38 wykroczeń popełnionych przez kierowców i 6 popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych i wyprzedzanie na przejściach.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również