Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  • Dodano: 2014-06-25 12:15

Mysłowicka drogówka przeprowadziła W poniedziałek działania pod kryptonimem "Trzeźwość”. Tym razem trzech uczestników ruchu drogowego dało podstawę policjantom do wyeliminowania ich z dalszej jazdy.


Działania policjantów mysłowickiej drogówki, wchodzące w plan działań wojewódzkich, miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W trakcie ośmiogodzinnych działań stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 452 kierujących w kilku punktach kontrolnych miasta. Dzięki czujności funkcjonariuszy zatrzymano trzech kierujących na tzw. „podwójnym gazie”. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Działania "Trzeźwość" prowadzone są cyklicznie. Mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź!  Bądź rozsądny. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.