Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie kampanii "MOGĘ zatrzymać smog! - Przedszkolaku złap oddech" – II Edycja

  • Dodano: 2021-05-28 07:00, aktualizacja: 2021-05-27 18:02

Przedszkole nr 8 w Mysłowicach brało udział w kampanii "MOGĘ! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku Złap Oddech", promowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem kampanii, jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych województwa śląskiego w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Przez cały czas akcji, wszystkie grupy przedszkolne czynnie brały udział w różnych działaniach poprzez zabawy, zajęcia, eksperymenty i doświadczenia, korzystając z materiałów edukacyjnych i oczyszczaczy powietrza, podarowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W przedszkolu, odbył się "Quiz”- sprawdzający przyswojoną przez dzieci wiedzę

Dwie drużyny: "Czystego Powietrza” – pod przewodnictwem Miłosza i "Czystej Wody”- pod przewodnictwem Alicji, rywalizowały o zwycięstwo. Były poruszane ciekawe zagadnienia: pytania w zgaduj- zgaduli, krzyżówki z hasłem, rebusy i rozsypanki wyrazowe oraz malowanie drzewa wesołego i smutnego.

Był to turniej wiedzy, pełen emocji i niezapomnianych przeżyć. Zwyciężyła drużyna "Czystej Wody” gratulacje, dyplomy i słodki poczęstunek, wszystkim dzieciom wręczyła dyrektor przedszkola Beata Pająk-Raś.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomasz

    Od własnych dzieci można się wiele nauczyć . Musimy dla nich zmienić świat na lepsze . Ja już zacząłem od nowego kotła mini matic z firmy Kostrzewa. Satysfakcja ekologiczna zatwierdzona.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również